21 Kasım 2012 Çarşamba

ChatrouletteYasak (BAN) kaldırma ( Unban )

Share Facebook Profil :)
Chatroulette ile sesli ve görüntülü sohbet ederken dünyanın çok farklı yerlerinden farklı kişilerle görüşebiliyoruz. Chatroulette'te sohbet etmekte olduğunuz her insan her zaman seviyeli sohbet anlayışı sizinle aynı olmayabiliyor. Sizde sohbet esnasında uygunsuz gördüğünüz kişileri Report butonu ile Chatroulette Adminlerine bildirebiliyorsunuz. Eğer adminler de sizin report ettiğiniz kişinin gerçekten olumsuz davranışlar sergilediğini görürse o kişinin internete çıkış yapmış oldugu IP adresini  chatroulette'e birdaha erişemeyecek şekilde yasaklıyorlar ve böylece bu tip kişiler chatroulette bir daha giriş yapamıyor.

Chatroulette-br.blogspot.com  olarak bizimde amacımız seviyeli sohbettir. Fakat her zaman bilgi paylaşımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.  Şimdi sizlere Chatroulette'in ban engelini nasıl rahatlıkla aşabileceğinizi göstermeye çalışacağız.

Öncelikle Chatroulette ip ban nasıl açılır ve Chatroulette ban kaldırma nasıl yapılır sorularına cevap vereceğiz. Paylaşacağımız chatroulette banını açmayı ve kaldırmayı sağlayan bir ipucudur. Chatroulette sitesinden herhangi bir nedenle banlandığınızda ip adresiniz uzun bir süre boyunca  bloke olur ve erişimde sıkıntı çekersiniz.

Çözüm 1:Modem Resetleme


Chatroulette Banned uyarısı ile karşılaştığımız zaman  ilk yapmamız gereken Modemimize reset atarak internet servis sağlayıcımızdan (TTNET, SMİLE ADSL, Super online adsl, Fiber internet vb.) dinamik ip adresi alıyorsak farklı bir  ip adresi alabiliriz. Chatroulette den banlandığınızda öncelikle modeminizi resetleyip yani açıp kapatarak ip adresinizi değiştirmek yoluyla rahatlıkla chatroulette giriş yapabiliriz.

Eğer Statik ip hizmeti alıyorsak bu resetleme hususları işe yaramayacaktır.Sebebi ise ne kadar reset atarsak atalım ip adresimizin sabit olarak aynı kalmasıdır. Bu statik ip sorunumuzun çözümü için ek sanal ip programlarına başvurmamız gerekiyor. Chatroulette-br.blogspot.com olarak sizlere bu konuda yardımcı olacağız.

Çözüm 2:Sanal IP Programları

Statik ip sorunumuza kökten çözüm getirecek bu adımı dikkatlice takip etmemiz gerekmektedir.Eğer
 chatroulette ip ban almışssak başka bir ip ile yine chatroulette'e girebiliriz.Chatroulette ban kaldırma işi Sanal ip programları ile çok daha basit hale geliyor.Sizlere tavsiye ettiğimiz Program Real Hide İp isimli yazılım.Bu yazılımın görevi sizin seçmiş oldugunuz ülkeden size ücretsiz bir ip atamasıdır.


Çözüm 3: Alternatif Chatroulette adresleri ile giriş

Bu adım bizlere pratik gelecektir.Chatroulette'e bildiğiniz üzere Chatroulette.com üzerinden ulaşabilmekteyiz.Fakat çoğu kişinin henüz bilmediği giriş yöntemlerinden biri ise ülkelere ait oluşturulmuş Chatroulette kanalları üzerinden ip ban engeline takılmadan giriş yapabiliyoruz.

İşte o adresler:

tr.chatroulette.com
fr.chatroulette.com
it.chatroulette.com
sp.chatroulette.com
es.chatroulette.com
se.chatroulette.com
jp.chatroulette.com

yukarıdaki adreslere rahatlıkla chatroulette giriş yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Chatroulette,Chatroulette Sohbet,Chatroulette Online,Chatroulette.com,omeglaChat Rulet